• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/aracatasblet
  • https://www.twitter.com/https://www.instagram.com/atumelektronik
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam168
Toplam Ziyaret215632
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87655.9000
Euro6.52106.5471
ATUM ELEKTRONİK
ARAÇLARA TABLET UYGULAMASI

Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı tamamen Android'e geçecek

2021’deki Android işletim sistemi, Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının araçlarındaki tüm bilgi ve eğlence komplekslerinin temeli olacak. Bu, Google ile işbirliğine ilişkin "küresel çok yıllı anlaşmada" belirtilmiştir.

İşlemin büyüklüğü istatistikleri ortaya koyuyor: 2017 için, ittifak 200 pazarda 10,6 milyon araç sattı. 2022 yılının sonunda, yıllık satışlar 14 milyon adede yükselmeli. Hizmetler, veri yönetimi ve yazılım güncellemeleri için “havadan” Alliance Intelligent Cloud platformuna (“Intelligent Alliance Cloud”) entegre edilecektir.

Her marka benzersiz bir istemci arayüzü oluşturabilecek ve ortak Android platformunun "üstüne" fonksiyonlarını ekleyebilecek. “Dünyanın en popüler işletim sistemi Google Haritalar kullanarak gezinme, Google Play mağazasındaki zengin uygulama ekosistemine açık erişim, aramaları ve mesajları yanıtlamanıza, bilgi bulmanıza ve yerleşik Google Asistan'ı kullanarak arabanın sesini kontrol etmenize olanak sağlayacak” dedi. ittifak bildirimi. Not, Mayıs ayında, Volvo markası Android'e geçiş hakkında bilgi verdi. Bu arada, PSA grubu kendi medya sistemlerine güveniyor.


 renault hız sabitleyici renult android'e geçiyor


anda, ittifak şirketlerinin multimedya sistemleri kendi ve üçüncü taraf gelişmelerinin bir “kompostosu” nu temsil ediyor. Örneğin, Renault R-Link 2 medya merkezini yıllardır (fotoğraftaki Koleo'lar) 8,7 inç çapraz ekran göstergesinde kullanıyor.

 nissan renault android

Medya merkezleri Nissan Connect (solda) ve Mitsubishi Connect (sağda) ve Renault R-Link 2 bir şekilde Android OS ile arkadaşlık ediyor, ancak yukarıdan bir sipariş yoktu. Şimdi olacak. Apple iOS için cihazlarla uyumluluğun devam edeceği kesin.





111 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın